Sıkca Sorulan Sorular

-Juice’lerin taze sıkılmış meyve sularından ya da market raflarındaki %100 meyve suyu yazılan ambalajlı ürünlerden farkı nedir?

Juicelarımızın en temel farkı soğuk sıkım olmalarıdır.Piyasada bildiğimiz katı meyve suyu sıkacaklarından tamamen farklı olan bu özel teknolojiyle sebze ve meyvelerden maksimum oranda su elde edilirken, vitamin ve mineralleri herhangi bir ısıya maruz kalmadığı için en yüksek seviyededir. Ayrıca katkı maddesi içermez,şişelenirken pastorizasyon işlemi görmez.Günlüktür.Buzdolabında saklandığı takdirde raf ömrü 3 gündür.

 

-Cold press(soğuk sıkım) nedir?

Evlerimizde kullandığımız satrifüjlü ve motorlu makinelerden farklı olarak,herhangi bir ısı oluşturmadan press (ezmek) uygulayarak sebze ve meyvelerin suyunu çıkaran bir teknolojidir. Bu işlemden sonra lif ve posalarından ayrılırken vitamin ve mineral değerleri maksimumda kalan juiceler elde edilir.

 

-Ürünler kaç gün dayanıyor?

Hiçbir pastorizasyon işlemi görmeden şişelendiği için buzdolabında muhafaza edilmek ve kapağı açılmamak koşuluyla en fazla 3 gün dayanır.

 

-Lif yararlı birşey değil mi? neden lifleri ayrılmış bu içecekler yararlıdır?

Lif tabiiki de vücudumuz için oldukça yararlıdır,sindirim sistemimizin çalışmasında önemli bir rol oynar.Ancak vücut,lifleri sindireceği besinlerden ayırırken oldukça enerji harcar. Liflerinden ayrılmış ancak besin değerlerini maksimumda tutan juiceleri tüketerek sindirim sisteminin dinlenmesine yardımcı oluruz.

 

-Juice cleanse nedir?

Bir veya birkaç gün boyunca sadece soğuk sıkım taze sebze ve meyve suyu karışımlarıyla, su ve bitki çaylarıyla beslenerek vücudu  arındırmak ve yenilemektir.

 

-Ne kadar süre juice cleanse yapmalıyım?

Sağlık durumunuza ve daha önce cleanse yapıp yapmadığınıza göre değişir.1-3 ya da 5 günlük programları size önerebiliriz.Cleanse programından önce ve sonra tavsiye edilen beslenme şekline uymanız da cleanse programının size katacağı farklılıkları olumlu yönde etkileyecektir.

 

-Kimler cleanse yapabilir?

Juice Joy ürünlerinin her birini günlük beslenmenizi zenginleştirmek ve desteklemek içim öğünlerinize katabilirsiniz ancak cleanse programı; gebelik ve emzirme dönemindeki annelere kesinlikle önerilmez.Ayrıca şeker,hipotroid,düşük tansiyon,kalp,böbrek ve karaciğere bağlı şikayeti olanlar herhangi bir cleanse programına başlamadan önce mutlaka doktorlarına danışmalılardır.

 

-Ne sıklıkta cleanse yapmalıyım?

Bu tamamen sizin ihtiyacınıza kalmıştır.Sonuçta cleanse programı vücudu dinlendirmek ve toksinlerden arındırmak üzere uygulanan bir beslenme şekli olduğu için ayda 1 ya da enerjinizi düşük hissettiğinizde, sağlıksız beslendiğiniz bir dönemden sonra da 1 - 3 günlük programlar önerebiliriz.Ayrıca mevsim geçişlerinde de cleanse program uygulamak vücuda iyi gelecektir.

 

-Hangi juice joy cleanse’i kaç gün yapmalıyım?

Juice Joy ailesinin 3 cleanse paketinden standart olanı, juice cleanse yapmak isteyen ve herhangi bir sağlık sorunu olmayan herkese tavsiye ederiz. Active juice joy; spor yapan ya da sağlıksız beslenme alışkanlığı olan,yoğun tempoda yaşayan kişiler için daha uygundur. Bridal Cleanse; düğün öncesi ödem atmak,cildi parlatmak ve vücuduna ışıltı katmak isteyen gelin adayları içindir.

 

-Juice Joy şişelerini nasıl saklamalıyım?

Hiçbir pastorizasyon işlemi görmeden şişelendiği ve soğuk zincirle sizlere ulaştırıldığı için juice joylarımızı buzdolabında saklamalısınız.

 

-Cleanse sırasında nelere dikkat etmeliyim?

Cleanse sırasında sigara,alkol,çay ve kahve,kola.soda dahil gazlı içecekler tüketmemelisiniz.Bol su ve bitki çayı tüketmelisiniz.

 

 -Cleanse paketlerindeki içecekleri istediğim sırayla tüketebilir miyim?

Cleanse paketlerinde bulunan 6 şişe; 3 ana 3 ara öğün düşünülerek hazırlanmıştır.Juiceleri hazırlanan ve numaralandırılan sırayla içmenizi tavsiye ederiz.

 

-Bir günlük cleanse işe yarar mı?

Elbette! Haftada bir gün bile olsa uygulayacağınız cleanse programıyla vücudunuza ve kendinize büyük bir iyilik yapmış olacaksınız.Vücut,sindirime harcadığı enerjiyi juice joy’lardan gelen enzim ve vitaminleri doku ve organlara taşıyarak kullanır.Dolayısıyla bedene yenilenme fırsatı vermiş olursunuz.Bir günlük bile olsa Juice Joy Cleanse programıyla yenilenme ve tazelenme şansını yakalayın ;)

 

-Cleanse programı süresince ne gibi değişiklikler yaşayacağım?

Her kişinin yapısı ve metabolizması farklı olduğundan, her kişide farklılık gösterebilir.Başlangıçta hissedebileceğiniz baş ağrısı,yorgunluk,sık tuvalete çıkma sizi caydırmasın.Bu durum vücudunuzun toksinlerden kurtulmak için mücadele ettiğini gösterir.Biraz sabredin, ikinci güne geçtiğiniz zaman kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz

 

-Spor yapabilir miyim?

Tabiki yapabilirsiniz.Normalde spor yapmayan biriyseniz hafif tempolu yürüyüş,yoga ve pilates gibi sporlar süreci daha da yararlı kılacaktır.Spor hayatınızın parçasıysa, normal rutinde yaptığınız sporunuza devam edebilir,active juice joy u da deneyebilirsiniz.

 

-Sigara tiryakisiyim ne yapmalıyım cleanse süresince?

Vücudu toksinlerden arındırmaya çalışırken en ağır toksini vücuda almak bütün çabanızı boşa çıkaracağı için, kesinlikle sigara içmemelisiniz.Cleanse programlarını uyguladıkça vücut zaten zararlı şeyleri artık kabul etmeyecektir.